Web Analytics Made Easy -StatCounter

Lista produktów marki Cross

Cross logoCross Pen Company, najstarszy amerykański producent znakomitych artykułów piśmienniczych, została założona w 1846 roku przez Richarda Cross'a i Edwarda W. Bradbury'ego.

Produkcja została uruchomiona w Providence (RI), a pierwszymi produktami firmy były elegancko wytłoczone złote i srebrne obudowy drewnianych ołówków.

W 1889 roku firma CROSS stworzyła swoje pierwsze pióro wieczne.

W 1983 roku. Cross Pen Company otworzyło się na nowy asortyment, przejmując producenta galanterii skórzanej Mark Cross Inc. Dzięi temu portfolio produktów obejmuje dziś zarówno pióra, długopisy i ołówki, jak i szereg luksusowych artykułów skórzanych, m.in. skórzane etui oraz eleganckie portfele.

Firma Cross bierze aktywny udział w rozwoju cyfrowych technologii włączając do oferty rysiki hybrydowe odpowiednie do użytku z mobilnymi ekranami dotykowymi. Obecnie dostępne są rysiki różnych grubości od Tech 1 do Tech 3, który zawiera czerwony długopis do edycji, ołówek i długopis oraz rysik odpowiedni do pisania, przeciągania i stukania w razie potrzeby.

Cross sprzedaje dziś wyroby piśmiennicze – pióra Cross, długopisy Cros, ołówki Cross, w ponad 140 krajach na całym świecie z oddziałami w Kanadzie, Japonii, Hongkongu, Tajwanie, Wielkiej Brytaniii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i Holandii. 170-letnia historia firmy Cross jest uosobieniem prestiżu i stabilności.

Aktywne filtry