Web Analytics Made Easy -

StatCounter

PIóra kulkowe SHEAFFER

PIóra kulkowe SHEAFFER

Historia marki Sheaffer rozpoczyna się w 1907 roku w Ameryce, w stanie Iowa, gdzie Walter A. Sheaffer wynajduje pióro wieczne napełniane przy pomocy dźwigni.

Powszechnie używane pióra w tamtym czasie były bardzo niewygodne w napełnianiu - nie dość, że wymagały użycia kroplomierza to jeszcze należało mieć pewną rękę.

Wymyślenie zatem systemu, w którym jedno przyciśnięcie dźwigni powodowało napełnienie się zbiorniczka atramentem wprost z kałamarza, było rewolucją.

W 1908 roku pomysł opatentowano, a w 1912 tenże sam Water A. Sheaffer postanowił zainwestować swoje oszczędności i otworzyć fabrykę produkującą pióra.

Tak powstało Sheaffer Pen Company. Słynna biała kropka (White Dot), którą są sygnowane produkty marki Sheaffer to symbol doskonałej jakości, innowacyjności, odważnego wzornictwa, mistrzostwa wykonania i elegancji.

Potocznie pióra kulkowe nazywane są rollerami. Stanowią wygodny i niezawodny przyrząd piśmienniczy, który jest doskonałą alternatywą dla piór wiecznych.

Pióra kulkowe Sheaffer stanowią swoisty kompromis pomiędzy piórami wiecznymi, a powszechnie używanymi długopisami. Piórem kulkowym pisze się zdecydowanie przyjemniej, niż długopisem, aczkolwiek należy liczyć się z tym, że częściej, niż w długopisach należy wymieniać wkłady z atramentem.

Pióro kulkowe Sheaffer polecamy też jako doskonały, wysmakowany i elegancki prezent dla osób ceniących wysoką jakość i stylowy design.

Liczba produktów: 51

Pokazano 1-24 z 51 pozycji

Aktywne filtry

PIÓRO KULKOWE SAGARIS CZARNE/ZŁOCENIA

SH 9471 PK

Pióro kulkowe Sheaffer Sagaris 9471 czarne z platerowanymi złotem wykończeniami to produkt na wiele okazji prezentowych. Osoba wybierająca ten kolor posiada często takie cechy jak zdyscyplinowanie, niezależność, obdarzona jest w silną wolę i własnymi przekonaniami.

PIÓRO KULKOWE Legacy POLEROWANY CHROM + PRĄŻKI

SH 9062 PK

Pióro wieczne Sheaffer Legacy model 9062 posiada korpus i skuwkę pokryte chromem we wzorem Chevron, elementy pokryte chromem. Pióro wraz z 2 nabojami z atramentem w kolorze niebieskim zostało zapakowane w eleganckie drewniane etui blackwood. 

PIÓRO KULKOWE Prelude MATOWY GUNMETAL

SH 9146 PK

Pióro kulkowe 9146 Prelude to połączenie tradycyjnego stylu i klasycznej elegancji z nowoczesną funkcjonalnością. Wygodny i wyważony profil w kształcie cygara sprawia, że pisanie tym piórem jest prawdziwą przyjemnością.

PIÓRO KULKOWE PRELUDE CZARNY MAT + ZŁOCENIA 22 K

SH 346 PK

PIÓRO KULKOWE PRELUDE CZARNY MAT + ZŁOCENIA 22 K SH 346 PK Sheaffer. Pióro kulkowe Prelude 346 to połączenie tradycyjnego stylu i klasycznej elegancji z nowoczesną funkcjonalnością. Wygodny i wyważony profil w kształcie cygara sprawia, że pisanie tym piórem jest prawdziwą przyjemnością.