Web Analytics Made Easy -

StatCounter

PIóra kulkowe SHEAFFER

PIóra kulkowe SHEAFFER

Historia marki Sheaffer rozpoczyna się w 1907 roku w Ameryce, w stanie Iowa, gdzie Walter A. Sheaffer wynajduje pióro wieczne napełniane przy pomocy dźwigni.

Powszechnie używane pióra w tamtym czasie były bardzo niewygodne w napełnianiu - nie dość, że wymagały użycia kroplomierza to jeszcze należało mieć pewną rękę.

Wymyślenie zatem systemu, w którym jedno przyciśnięcie dźwigni powodowało napełnienie się zbiorniczka atramentem wprost z kałamarza, było rewolucją.

W 1908 roku pomysł opatentowano, a w 1912 tenże sam Water A. Sheaffer postanowił zainwestować swoje oszczędności i otworzyć fabrykę produkującą pióra.

Tak powstało Sheaffer Pen Company. Słynna biała kropka (White Dot), którą są sygnowane produkty marki Sheaffer to symbol doskonałej jakości, innowacyjności, odważnego wzornictwa, mistrzostwa wykonania i elegancji.

Potocznie pióra kulkowe nazywane są rollerami. Stanowią wygodny i niezawodny przyrząd piśmienniczy, który jest doskonałą alternatywą dla piór wiecznych.

Pióra kulkowe Sheaffer stanowią swoisty kompromis pomiędzy piórami wiecznymi, a powszechnie używanymi długopisami. Piórem kulkowym pisze się zdecydowanie przyjemniej, niż długopisem, aczkolwiek należy liczyć się z tym, że częściej, niż w długopisach należy wymieniać wkłady z atramentem.

Pióro kulkowe Sheaffer polecamy też jako doskonały, wysmakowany i elegancki prezent dla osób ceniących wysoką jakość i stylowy design.

Liczba produktów: 51

Pokazano 1-24 z 51 pozycji

Aktywne filtry