Web Analytics Made Easy -

StatCounter

Lista produktów marki Sheaffer

Sheaffer® to amerykańska marka luksusowych artykułów piśmienniczych z ponad 100-letnią tradycją. Biała kropka to symbol mistrzostwa wykonania, a oznaczone nią produkty są znane na całym świecie dzięki swojej wysokiej jakości i niezawodności. W swoim asortymencie Sheaffer posiada: pióra wieczne, pióra kulkowe, długopisy, zestawy piśmiennicze oraz notesy.

Historia marki Sheaffer sięga 1907 roku, kiedy to w Fort Madison w stanie Iowa (USA), Walter A. Sheaffer wynalazł pióro wieczne napełniane przy pomocy dźwigni. Ówczesne pióra wieczne były jednak nieporęczne w użyciu i wymagały kroplomierza oraz pewnej ręki podczas napełniania. Niezadowolenie Sheaffera z takiego stanu rzeczy, zainspirowało go do poszukiwań prostej i jednocześnie „czystej" metody uzupełniania tuszu. Rezultatem owych zabiegów było pióro wieczne, napełniane atramentem właśnie przy pomocy dźwigni.

Rozwiązanie to zostało opatentowane przez W. Sheaffera w USA, w sierpniu 1908 roku. Dzięki dociśnięciu wąskiej metalowej dźwigni zbiornik pióra napełniał się atramentem, czerpanym bezpośrednio z kałamarza. Wynalazek ten spotkał się z takentuzjastycznym przyjęciem, że w 1912 roku W. Sheaffer postanowił zaryzykować i inwestując oszczędności swojego życia, stworzył fabrykę piór W.A.Sheaffer Pen Company.

Innowacyjna wizja i pionierskie podejście W. Sheaffera dały początek m. in. takim wynalazkom, jak atrament Skrip (1922), mechanizm napełniania Touchdown (1949) czy zintegrowana stalówka (1959). Przez kolejne lata wprowadzano nowe modelepiór, takie jak Balance Lifestyle (1928) czy PFM (1959), będące inspiracją współczesnych kolekcji Sheaffera.

Liczne zasługi W. Sheaffera poczynione dla przemysłu przyborów piśmienniczych blisko sto lat temu, dały początek produktom najwyższej jakości i trwającej do dziś tradycji.

Liczba produktów: 214

Pokazano 1-24 z 214 pozycji

DŁUGOPIS 300 CZARNY

SH 9405 DŁ

Nowoczesny design i eleganckie wykończenia uosabiają elegancję produktów Sheaffer 300 z kolekcji "Gift Collection". Instrumenty piśmienne posiadają korpus o szerokim profilu w kształcie cygara, który jest odpowiednio wyważony i dobrze leży w ręku.

DŁUGOPIS 300 MEDALIST

SH 9342 DŁ

DŁUGOPIS SHEAFFER 300 MEDALIST SH 9342 DŁ Sheaffer Nowoczesny design i eleganckie wykończenia uosabiają elegancję produktów Sheaffer 300 z kolekcji "Gift Collection". Instrumenty piśmienne posiadają korpus o szerokim profilu w kształcie cygara, który jest odpowiednio wyważony i dobrze leży w ręku.

DŁUGOPIS Intensity BRĄZOWY LAKIER PVD + PRĄŻKI

SH 9257 DŁ

DŁUGOPIS Intensity BRĄZOWY LAKIER PVD + PRĄŻKI 9257 Sheaffer to produkt o bardzo nowoczesnym wyglądzie i awangardowej kolorystyce. Korpus i klip powlekane brązowym lakierem z falistym grawerem. Część przednia i wykończenia czarne matowe pokryte metodą PVD.

Długopis Intensity czarny lakier

SH 9235 DŁ

Długopis Sheaffer Intesity 9235 posiada opływowy kształt i cienki profil cylindra. Nowoczesność i klasyka w najlepszym wydaniu. Korpus i skuwka pokrywana czarnym lakierem.Wykończenia chromowane.